Blog

Dowiedz się więcej o nas, aktualności i artykuły, technologie, IT

Success Stories

Podpis elektroniczny u lokalnego dostawcy usług telekomunikacyjnych – w firmie Leon

Podpis elektroniczny może znaleźć zastosowanie w każdej firmie, bez względu na branże, w której działa. Może być wykorzystywany o podpisywania dokumentów wewnątrz firmy, ale przede wszystkim podpisywanie umów z klientami. Tak właśnie dzieje się u firmie Leon, która dostarcza Internet i telewizję na Śląsku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla firmy jak i jej klientów. Tym bardziej, że firma ma kilka biur obsługi klienta, ważne jest, aby mieć wgląd do podpisanych umów z dowolnego miejsca.

„Dla wygody naszych klientów wprowadziliśmy w naszej firmie podpisywanie umów na tablecie. Odbywa się to w taki sposób, że na ekranie tabletu widzimy umowę taką samą jak w wersji papierowej a sam podpis składamy za pomocą specjalnego rysika. Podczas podpisywania tablet rejestruje dane biometryczne, oprócz samego znaku graficznego tablet zapisuje cechy biometryczne takie jak nacisk i szybkość składanego podpisu. Te elementy powodują, że rozwiązanie jest bardzo bezpieczne i wygodne dla nas i klientów.”

Rafał
Kierownik Działu Oprogramowania firmy Leon

Samo wdrożenie podpisu elektronicznego jest bardzo szybkie, kwestia zainstalowania odpowiedniego oprogramowania na tablecie plus ewentualna integracja z innymi systemami, aby dokumenty trafiały w miejsce docelowe. W ramach Paperless Lite można wypróbować to rozwiązanie bez dodatkowych kosztów, wystarczy założyć konto https://workspace.infinite-paperless.com/tenant-registration i wybrać rozwiązania, które chcemy testować. Dzięki temu wiemy czy spełnia oczekiwania, lub może potrzebne jest bardziej rozbudowane narzędzie.