Blog

Dowiedz się więcej o nas, aktualności i artykuły, technologie, IT

Quick Tips

Małe firmy też chcą być Paperless

Każda firma, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, generuje mniejsze lub większe ilości dokumentów. Piętrzące się faktury, zlecenia, umowy z klientami czy zwykłe zgody na przetwarzanie danych osobowych potrafią zająć dużo czasu, który można poświecić na budowanie relacji z klientami. Duże firmy już od dawna chcąc ograniczać ilość papierowych dokumentów, wdrażają systemy informatyczne usprawniając tym samym kolejne procesy i zwiększając efektywność pracowników.

Wdrożenie rozbudowanego systemu informatycznego w małej firmie może się okazać zbyt kosztownym przedsięwzięciem i prawdopodobnie nie będziemy wstanie wykorzystać potencjału, jaki ma w sobie takie rozwiązanie. Bardzo często powstają one pod kątem dużych firm, gdzie procesy bywają bardziej złożone i angażują kilka osób. Oczywiście można zakupić i wdrożyć taki system z myślą o tym, że firma się rozwija i z czasem wykorzystaną zostaną wszystkie możliwości. Jednak, jeśli przedsiębiorcy zależy na tym, aby prowadzić firmę bez papieru, oraz żeby nie inwestować zbytnio w rozwiązania na wyrost, to lepiej poszukać rozwiązań odpowiednich do sytuacji firmy i dlatego warto sprawdzić ofertę PaperlessLite.

Mając na uwadze potrzeby mniejszych firm w Infinite stworzyliśmy wersje Lite naszych flagowych systemów. Dzięki temu przez 30 dni można bezpłatnie korzystać z wybranych rozwiązań aby sprawdzić czy spełniają oczekiwania. Plusem takiego rozwiązani jest fakt, że płacimy za coś już sprawdziliśmy, a kiedy okaże się, że opcja Lite jest już dla firmy niewystarczająca zawsze możemy zapoznać się wersją enterprise.

Prowadząc małą lub średnią firmę bardzo często część działań jest zlecanych firmom zewnętrznym po to, aby skupić się na głównym profilu działalności. W takiej sytuacji korzystanie z dokumentów w formie elektronicznej nie tylko jest wygodne, ponieważ nie musimy większości czasu spędzać w samochodzie jeżdżąc od firmy do firmy to również jest to bezpieczne rozwiązanie. Unikamy możliwości zagubienia dokumentów i tworzenia ich duplikatów, co może być kosztowne. Dostęp do nich mają tylko osoby uprawnione o każdej porze i każdego miejsca możemy sprawdzić, jaki jest status poszczególnych spraw. Chcąc uzupełnić jakieś braki w dokumentach nie musimy brać pod uwagę godzin pracy naszego podwykonawcy, ponieważ w dogodnej dla nas chwili możemy się zalogować i dosłać lub zatwierdzić kolejne faktury lub inne dokumenty. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na rozwój firmy.

PaperlessLite to platforma, która w wygodny i bezpieczny sposób pozwala na zarządzanie dokumentami, umożliwia ich przechowywanie oraz podpisywanie bez konieczności drukowania. Z rozwiązań, które są dostępne na PaperlessLite korzysta tysiące firm na całym świecie. Zakładając bezpłatne konto na PaperlessLite można korzystać z dostępnych aplikacji przez pierwsze 30 dni bezpłatnie.